Twoje problemy są dla nas ważne

Wiele zmian w wyglądzie naszego ciała wymaga zastosowania różnych metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem urody, w którym zamieściliśmy listę najbardziej typowych problemów z proponowanymi ich rozwiązaniami

Blizny

Większość blizn, które powstają po niewielkich i płytkich zranieniach, z czasem znika bez pozostawiania po sobie śladu. Jednak w przypadku niektórych z nich, pojawia się konieczność leczenia. Co robić, by blizna stała się jak najmniej widoczna?

Cellulit

Cellulit, potocznie zwany także „pomarańczową skórką”, jest efektem niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej na ciele. Najczęściej dotyka takie strefy, jak: uda, brzuch, biodra czy ramiona. Cellulit upośledza krążenie krwi i limfy w zaatakowanej tkance, co powoduje niedotlenienie komórek, przez co są one gorzej ukrwione.

Cienie, sińce pod oczami

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, wrażliwa i zdecydowanie cieńsza niż na pozostałej części twarzy. Budowa skóry w okolicach oczu różni się od innych miejsc m.in. brakiem gruczołów łojowych, małą ilością komórek tłuszczowych, a także słabszym drenażem naturalnym. Stąd też posiada powiększoną wrażliwość na powstawanie zmarszczek, sińców i obrzęków.

Małe piersi

Jeszcze całkiem niedawno „zmiana” miseczki A na C pozostawała jedynie marzeniem. Dziś, w erze skalpela i intensywnego rozwoju medycyny estetycznej, to tylko nieco bardziej kosztowny zabieg, likwidujący problem małych piersi.

Popękane naczynka

Rozszerzone naczynia krwionośne to uporczywy problem wielu osób. Nieestetyczne prześwitujące naczynka jest trudno zatuszować używając kosmetyków do codziennej pielęgnacji oraz make-upu.

Nadmierne owłosienie

O nieprawidłowym owłosieniu mówimy, gdy jest nietypowe względem wieku, płci i rasy danego człowieka. Możemy wyróżnić jego postać miejscową i ograniczoną. Nadmierne owłosienie – hipertrychoza – obejmuje postaci ograniczone do pewnych obszarów, np. łopatek, ud, twarzy, jak i takie dotyczące całego ciała.

Nadpotliwość

Nadpotliwość stanowi problem bardzo wielu osób. Każdy z nas stara się zminimalizowąć wydzielanie się potu, choć jego powstawanie jest koniecznym dla zachowania zdrowia procesem fizjologicznym. Ogólnie mówiąc, pocenie się chroni nasz organizm przed przegrzaniem. Problem w tym, że cały proces jest nierównomierny i u jednych skóra jest niemal sucha nawet w upał, u drugich zaś wilgotna nawet w chłodny dzień.

Otyłość miejscowa

Osoby borykające się z problemem otyłości miejscowej potocznie nazywaje są osobami Skinny Fat. Typowym przejawem problemu jest delikatna oponka w okolicy brzucha, galaretowata skóra i cellulit.

Owal twarzy

Zgodnie z modelem tzw. „trójkąta młodości”, piękna i młoda twarz charakteryzuje się wyraźnie zarysowanymi wypukłościami policzków oraz prawidłowo zaznaczoną linią żuchwy oraz podbródka. Kształt ten porównywany jest do trójkąta odwróconego wierzchołkiem do dołu i należy do typowych cech urody młodych osób.

Powiększone pory

Mieszki włosowo-łojowe, potocznie zwane porami, są najmniejszymi elementami cery, a na twarzy znajduje się ich ponad 300 tysięcy. Umożliwiają one skórze oddychanie oraz odprowadzają pot i sebum. Największe zagęszczenie gruczołów łojowychna twarzy znajduje się w strefie T, czyli w okolicy czoła i na obszarze pomiędzy nosem a podbródkiem.

Przebarwienia

Przebarwienia są plamkami ciemniejszymi od otaczającej je zdrowej skóry. Ciemnych plam na skórze ciężko jest się pozbyć. Ich powstawanie jest podobne do procesu pojawiania się piegów: wskutek zaburzeń w produkcji barwnika w komórkach skóry zwanych melanocytami.

Rozstępy

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, pojawiające się zazwyczaj w następstwie znacznego i gwałtownego procesu zmiany objętości ciała, tym samym naciągnięcia skóry. Najczęściej mamy do czynienia z rozstępami pociążowymi, powstałymi w okresie dojrzewania oraz będącymi rezultatem dużej i szybkiej utraty masy ciała.

Trądzik

Trądzik, czyli występujące na twarzy i ciele krosty i zaskórniki, kojarzą się głównie z hormonalną burzą wieku dojrzewania. Problem jednak może dotknąć każdego, bez względu na wiek.

Wąskie usta

Pełne, duże usta są ideałem piękna dla wielu z kobiet. Dodatkowo są synonimem namiętności oraz elementem skutecznie przykuwającym wzrok i uwagę do tej części twarzy. Niestety natura nie jest sprawiedliwa, a naturalne, idealne usta zdarzają się wyjątkowo rzadko.

Wypadanie włosów

Skóra i włosy reagują na wszelkie zmiany zdrowotne organizmu. W nich, niczym w lustrze, odbija się prowadzony przez nas styl życia, dieta i inne nasze zwyczaje.

Zmarszczki

Począwszy od 25 roku życia, na powierzchni skóry zaczynają być zauważalne oznaki starzenia się skóry. Z upływem czasu, wszelkie procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, stają się wolniejsze, mniej skuteczne a struktura cery ulega osłabieniu.

Zniszczone dłonie

Zniszczone dłonie, to problem bardzo wielu kobiet i mężczyzn. Wiąże się to z wykonywaną na codzień pracą, a także czynnościami domowymy (sprzątanie, zmywanie, prace w ogródku). Wszystko to ma wpływ na kondycję skóry dłoni i sprawia, że może ona wyglądać nieestetycznie.

Zwiotczenie skóry

Zwiotczenie skóry objawia głównie przez zmniejszenie jej całkowitego napięcia oraz utratę jędrności i gęstości. Uszczypnięta, nie wraca już tak sprawnie i szybko na swoje miejsce, jest mniej elastyczna. Nieestetyczne objawy zwiotczenia skóry to przykładowo tzw. „ciężkie czoło” oraz opadnięte brwi.

Żylaki

Skłonność do powstania żylaków jest w bardzo wysokim stopniu uwarunkowana genetycznie. Możemy odziedziczyć ją po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Osoby nie naznaczone genetycznie jednak też mogą napotkać problem żylaków na swojej drodze, zwłaszcza gdy nie uprawiają żadnego sportu i źle się odżywiają.

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas: 12 356 54 10 lub wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.