Balon żołądkowy

Balon żołądkowy to jedna z najskuteczniejszych bezinwazyjnych metod leczenia otyłości.

Zaletą tej metody jest wyrobienie u pacjenta prawidłowych nawyków żywieniowych, które bez problemu pacjent stosuje po zakończeniu kuracji – czyli po wyciągnięciu balonu.

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg dla kobiet i mężczyzn
Czas zabiegu
20 - 30 minut
Cena
od 7350 zł

Wskazania

masa ciała 40% większa od prawidłowej masy ciała
przedoperacyjne leczenie otyłości u osób z otyłością dużego stopnia, poprzedzające leczenie otyłości za pomocą opaski żołądkowej
przed innymi operacjami chirurgicznymi przy których otyłość niesie ryzyko operacyjne (np operacje przepukliny)

Przeciwwskazania

stan po resekcji żołądka
ciąża i okres karmienia piersią
owrzodzenie żołądka
zwężenie gardła lub przełyku
choroby psychiczne
alkoholizm
krwawienia z przewodu pokarmowego
wcześniej przebyte operacje żołądka lub jelit
uzależnienie od leków
zapalenie przewodu pokarmowego

Przebieg zabiegu

Założenie balonu jest zabiegiem nieoperacyjnym, wykonywanym ambulatoryjnie. Czas trwania zabiegu to 20-30 minut. Przed założeniem balonu wykonywana jest gastroskopia diagnostyczna. Po wykluczeniu przeciwwskazań wykonujemy zabieg endoskopowo umieszczając balon w żołądku. Następnie balon jest napełniany 400-700 ml jałowej soli fizjologicznej. Dzięki temu, że balon zajmuje część żołądka powoduje brak głodu, lub przedłużone poczucie sytości, dzieki czemu wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych u pacjenta nie jest trudne.

Pacjent dostaje wyczerpujące informacje na temat zdrowego trybu życia i odżywiania oraz pozostaje pod opieką lekarza oraz dietetyka.

Balon BIP zostaje w żołądku przez okres 6 miesięcy, a wyciągany jest tą samą metodą. W przypadkach, gdy jest to wskazane, możemy po miesiącu od wyciągnięcia balonu założyć go na kolejne 6 miesięcy jeszcze raz. Zdarza się to bardzo sporadycznie, przy bardzo dużej otyłości. Cena zabiegu – 7350 zł.

 

Balon Orbera 365 zakładany jest na okres 12 miesięcy.  Cena zabiegu – 8850 zł.

Po zabiegu

pacjent zostaje pod stałą opieką lekarza prowadzącego oraz dietetyka
ok 3 dni po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort (np mdłości) – w tym czasie przestrzega zaleceń lekarza, np. pije dużo płynów
utrata wagi następuje stopniowo już od pierwszego tygodnia, finalnie można oczekiwać od kilkunastu do kilkudziesięciu kg mniej

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas: 12 356 54 10 lub wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, aby potwierdzić rezerwację i zaproponować termin.